Ekonomi

Dolar/TL 18,89’dan işlem görüyor

Dolar/TL, yatay başlayan yeni günün ardından saat 10:45’teki prestijle 18.8870’ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL yüzde 0,4 artışla 20,0570’ten, yüzde 0,3 valör faiziyle 22,7940’tan satılıyor.

Dolar endeksi şu anda bir önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 104,6’da istikrarını sürdürürken, euro/dolar paritesi yüzde 0,4 artışla 1,0620 seviyelerinde alıcı buluyor.

ANALİST DEĞERLENDİRMELERİ

Batı ekonomilerindeki enflasyon başta olmak üzere son dönemde açıklanan makroekonomik bilgiler, para politikasındaki şahin duruşun daha ne kadar devam edeceğini tahmin etmeyi zorlaştırıyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın mart, mayıs ve haziran toplantılarının para piyasalarındaki fiyatlamalarda faiz oranlarını 25 baz puan artıracağına kesin gözüyle bakıldığına dikkat çekerek, açıklanacak bilgilerin ve yetkililerin sözlü yönlendirmelerinin önemli olabileceğine dikkat çekti. piyasalarda oynaklığın sürmesine neden oluyor.

Analistler bugün dünya imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ile Almanya’da enflasyonun ve ABD’de inşaat harcamalarının takip edileceğini belirtirken, analistler dolar endeksinde teknik olarak 105,5’in direnç, 104’ün dayanak noktası olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu