Ekonomi

Powell, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri ile FDIC sınırlarını tartışıyor

ABD Temsilcisi Kevin Hern Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fed Lideri Jerome Powell’ın Cumhuriyetçi milletvekillerine Kongre’nin federal sigortalı banka mevduatlarının boyutuna ilişkin sınırları yeniden gözden geçirmesi gerektiğini söylediğini söyledi.

Cumhuriyetçi Çalışma Komitesi’nin Fed Başkanı Powell ile yaptığı kapalı toplantının ardından konuşan Temsilciler Meclisi Kevin Hern, “FDIC’nin mevduat sigortası limitleri hakkında konuştuk ve Powell, bu konuyu ele almanın Kongre’ye bağlı olduğunu söyledi” dedi.

FDIC şu anda mevduat sahibi başına 250.000 $’a kadar sigorta yapıyor, ancak Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın bu ayki çöküşü, sigorta limitlerinin yükseltilip yükseltilmemesi gerektiği konusunda soruları gündeme getirdi.

Başka bir açıdan Hern, Powell’ın Cumhuriyetçilere tedarik zinciri enflasyonunun büyük ölçüde hafifletildiğine inandığını söylediğini aktardı.

Kongre’deki en büyük grup olan Cumhuriyetçi Çalışma Komitesi, Powell’ı, Cumhuriyetçiler ve Demokratların Washington’un 31,4 trilyon dolarlık borç tavanını yükseltmek ve 1 Ekim’de başlayacak mali yıl için bir bütçe hazırlamak için uğraştığı bir zamanda davet etti.

Bankacılık sektörünün sağlığı da son zamanlarda yasa koyucular ve düzenleyiciler üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu